Trend Gönderi

Aslı Enver Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

60 views
11 Mart 2019 - 20:42
Aslı Enver, 10 Mayıs 1984 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da dünyaya geldi. Babası Kıbrıslı Türk olan Aslı Enver’in iki kardeşi vardır.


12 yaşına gelene kadar Londra’da yaşayan Aslı Enver daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Lise eğitimini Pera Güzel Sanat Lisesinde tamamlayan Aslı Enver daha sonra Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitimine devam etmiştir.
Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk dalında eğitimi almıştır. Aslı Enver oyunculuk kariyerine 2002 yılında yayınlanan Uzay Sitcomu isimli diziyle başlamıştır.
Ardından Ayna isimli kısa filmde rol alan Aslı Enver, 2003 yılında Hayat Bilgisi dizisinde rol almıştır.
Ancak Aslı Enver asıl çıkışını ise 2007 yılında yayınlanan başrollerin Pelin Karahan ve İbrahim Kendirci ile paylaştığı Kavak Yelleri isimli diziyle yapmıştır. 2012 yılında ise Murat Yıldırım ile birlikte Suskunlar dizisinde başrolü paylaştı.
Ardından Kayıp ve Bana Artık Hicran De isimli dizilerde başrolü oynadı.
Aslı Enver, 2015 yılında ise başrolünü Murat Boz ve Burak Özçivit ile paylaştığı Kardeşim Benim isimli sinema filminde rol oynayarak dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başardı. Daha sonra Mutlu Ol Yeter ve Kış Güneşi isimli dizilerde rol almıştır.
2017 yılında Star TV de yayınlanan başrolünü Özcan Deniz ile paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinde başrolü oynayan Aslı Enver yeniden gündeme gelmiştir.
Aynı yıl Özcan Deniz ve Meryem Uzerli ile birlikte Öteki Taraf isimli sinema filminde rol almıştır.
2012 yılında Birkan Sokullu ile dünya evine giren Aslı Enver, 2015 yılında boşanmıştır. Şu sıralar Murat Boz’la adı anılan Aslı Enver, Boğa burcudur ve boyu ise 1.68 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.