Trend Gönderi

Ariana Grande Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

72 views
15 Şubat 2019 - 13:03
Ariana Grande-Butera, 26 Haziran 1993 yılında Boca Raton’da dünyaya geldi. Joan Grande ve Edward Butera’nın kızı olarak dünyaya geldi.


İtalyan kökenli olan Ariana Grande kendisini İtalyan Amerikan olarak tanımlıyor. Frankie Grande adında üvey bir kardeşi vardır. Annesi ona hamileyken New York’a taşındılar ve 8-9 yaşlarından anne ve babası ayrıldı.
 
Çocukluk yıllarında birçok farklı müzikalde ve orkestrada yer aldı. 13 yaşındayken müzik kariyerine yönelmek istedi ancak tiyatro yapmaya devam etti.
Los Angeles’a ilk taşındığında menajerlerine R&B albüm yapmak istediğini söyledi ancak menajerleri ona 14 yaşındaki bir kızın yapacağı R&B albümün ciddiye alınmayacağını söyledi.
Daha sonra Broadway’de çeşitli müzikallerde yer aldı ve Birdland isimli bir jazz kulübünde sahne almaya başladı.
 
2009 yılında Victorious isimli bir dizide rol aldı ve burada popülerleşmeye başladı. Dizi için saçlarını kızıla boyattı ve bundan dolayı da saçlarının çok yıprandığını dile getirdi.
Dizinin ilk sezonundan sonra 2010 yılında ilk solo albümü üstünde çalışmak istedi ve  Republic Records’la anlaştı. “Put Your Hearts Up” isimli ilk şarkısını 2011 yılında yayınladı.
 
Daha sonra Mika’nın “Popular Song” şarkısında yer aldı. Victorious bittikten sonra Sam & Cat isimli yeni bir Nickeldeon dizisinde rol aldı. Ancak dizi 36 bölümden sonra iptal edildi.
2013 yılında Yours Truly isimli ilk albümünü çıkardı. “The Way”, “Baby I”, “Right There” gibi şarkıları bu albümde yer almıştır.
Daha sonra My Everything  isimli ikinci albümünü yayınladı. “Problem”, “Break Free”, “Love Me Harder”, “One Last Time” gibi şarkılarıyla Billboard müzik listelerini adeta salladı. Ayrıca Jessie J ve Nicki Minaj’la birlikte “Bang Bang” şarkısını yaparak büyük başarılar elde etti.
 
 
2016 yılında “Dangerous Woman” isimli üçüncü albümünü yayınladı ve çıkış şarkısı olarak albümünün adını verdiği şarkıyı seçti. “Into You”, “Be Alright”, “Side to Side”, “Everyday”, “Let Me Love You” gibi şarkıları bu albümde yer almıştır.
 
2018 yılında Sweetener  isimli yeni albümünü yayınladı. Albümde yer alan şarkıların çoğunda kendisi söz yazarlığı yapmıştır.
Pharrell  Williams ve Max Martin’le birlikte çalışan Ariana, “No Tears Left to Cry”, “The Light Is Coming”, “God Is a Woman” ve “Breathin” isimli şarkılarıyla Billboard listelerinde zirveye yerleşti!
 
Daha sonra “Thank U, Next” isimli yeni bir şarkı çıkardı ve Billboard’a uzun süre zirvede kaldı. Şarkının klibi ise Youtube’da izlenme rekoru kırdı ve kısa sürede en çok izlenilen video ünvanını aldı.
2019 Şubat ayında ise “Thank U, Next” adını verdiği albümü resmi olarak yayınladı. Daha sonra “7 Rings” isimli şarkısını yayınlayan Ariana Grande şu an pop müziğin en önemli isimleri arasında yer alıyor!
 
Ayrıca Sweetener albümü 2019 Grammy Ödüllerinde ‘En İyi Pop Vokal’ kategorisini kazanmıştır! Özel hayatında ise Big Sean, Ricky Alvarez, Nathan Skyes ve Mac Miller gibi isimlerle birlikteliği olmuştur.
2018 yılında Pete Davidson’la nişanlandı ancak birkaç ay önce ayrıldılar. Yengeç burcu olan güzel şarkıcının boyu ise 1.53 cm’dir.
 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.