Trend Gönderi

Aras Bulut İynemli Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

115 views
19 Şubat 2019 - 23:02
Aras Bulut İynemli, 25 Ağustos 1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Annesinin adı Sevtap babasının adı ise Cengiz’dir. Yeşim isminde ablası ve Orçun adında da bir abisi vardır.


Ablası ses sanatçısı olan Aras Bulut’un abisi ise tiyatrocudur. İlköğretim ve ortaokulu İstanbul’da tamamladı. Lise eğitimini ise Beşiktaş Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde uçak mühendisliği bölümünü kazandı ancak oyunculuk kariyerine yoğunlaşmak istediği için okulunu dondurmak zorunda kaldı.

Aras Bulut ilk olarak Patos reklamında oynadı ardından İtalyan sporcuyu canlandırdığı bir reklamda oynarken Zeynep Günay tarafından keşfedildi ve Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi için seçmelere katılmıştır. Denemelerde başarılı olan Aras Bulut dizinin kadrosunda yer alarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

2013 yılında Mahmut ile Meryem isimli sinema filminde başrol karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl Çağan Irmak’ın “Tamam mıyız ?” isimli LGBT temasının hakim olduğu filmde başrolü oynayarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

2013 yılının sonlarına doğru reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Bayezid’i canlandırmış ve gittikçe popülerleşmiştir.

2015 yılında TV8 kanalında yayınlanan Maral: En Güzel Hikayem isimli dizide Hazal Kaya ile birlikte başrolü paylaşmıştır. 2016 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan İçerde dizisinde Çağatay Ulusoy, Çetin Tekindor ve Bensu Soral ile başrolü paylaşmış ve oyunculuğu ile herkesi kendisine hayran bırakmıştır.

Şu anda ise Dilan Çiçek Deniz ile birlikte Show TV dizisinde yayınlanan Çukur dizisinde başrolü oynamaktadır. Başak burcu olan Aras Bulut’un boyu ise 1.80 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.