Trend Gönderi

Günümüzde her ne kadar çok Fizy, Deezer ve Tidal gibi dijital müzik platformları bulunsa da Apple Music ve Spotify şu an dünyanın en çok tercih ettiği ve birbiri ile yarışan müzik dinleme platformlarıdır. Küresel pazarda Spotify uygulaması her ne kadar çok lider bir konumda olsa da Amerika Birleşik Devletlerinde çok farklı bir durum söz konusu! Apple Music, Amerika Birleşik Devletlerinde 28 milyon ücretli aboneye sahip olarak Spotify’dan daha fazla aboneye sahip oldu!

Fark oldukça büyük!

İki müzik dinleme uygulaması da aslında ne kadar abonesi olduğunu paylaşmıyor. Bu haberi veren ise The Wall Street Journal oldu. Raporlara göre Spotify uygulaması tam olarak 26 milyon ücretli aboneye sahip. Apple Music’ten tam iki milyon daha az aboneye sahip olan Spotify aslında ücretsiz abonelikler dahilinde ise önde çıkıyor. Amerika Birleşik Devletlerinde, Apple Music’e olan ilgi daha büyük. Ancak küresel rakamlar dahil edildiğinde Apple Music’in toplam ücretli abone sayısı ise 50 milyon olduğu söyleniliyor.

Günümüzde her ne kadar çok Fizy, Deezer ve Tidal gibi dijital müzik platformları bulunsa da Apple Music ve Spotify şu an dünyanın en çok tercih ettiği ve birbiri ile yarışan müzik dinleme platformlarıdır. Küresel pazarda Spotify uygulaması her ne kadar çok lider bir konumda olsa da Amerika Birleşik Devletlerinde çok farklı bir durum söz konusu! […]

Apple Music, Spotify'ı Geçti!

22 views

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.