Trend Gönderi

Anıl Tetik Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

125 views
07 Şubat 2019 - 20:03
Survivor yarışmasıyla tanınan Anıl Tetik, 10 Haziran 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası turizmci annesi ise ev hanımı olan Anıl Tetik’in asıl memleketi ise Kırklareli’dir.


Lise eğitimini Uğur Kolejinin yabancı dil bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Kadir Has Üniversitesinin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü kazandı ancak daha sonra Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüne geçiş yapmıştır ve eğitimine devam etmektedir.
Anıl Tetik, çok küçük yaşlarda motor sporlarına ilgi duymuştur ve bu sebepten dolayı motorsiklet yarışmalarına girmiştir. 2010 ve 2011 yıllarında Türkiye Motorsiklet 600cc Şampiyonasında birinci olmuştur ve ülkemizi birçok ülkede temsil etmiştir.
Daha sonra Acun Ilıcalı’nın sunuculuk yaptığı Survivor yarışmasına katılmıştır ve üçüncü olarak yarışmaya veda etmişlerdir. Survivor sonrası oyunculuk eğitimi almaya karar veren Anıl Tetik, Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almıştır. İlk olarak Alemin Kralı dizisinde rol almıştır.
Sonrasında Craft Oyunculuk Atölyesine kaydolmuş ve orada da eğitim almıştır. 2015 yılında Survivor All Star yarışmasına katılmıştır fakat burada yaşadığı sakatlık sebebiyle yarışmaya veda etmek zorunda kalmıştır.
Survivor’dan sonra ise Gupse Özay’ın Görümce filminde rol almıştır. Sonrasında ise Gani Müjde’nin yazdığı Hayat Bazen Tatlıdır dizisiyle sevenlerinin karşısına çıkmıştır.
Anıl Tetik, şu an TRT1 kanalında yayınlanan Tek Yürek dizisinde rol almaktadır. İkizler burcu olan Anıl Tetik’in boyu ise 1.86 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.