Trend Gönderi

Anıl Piyancı Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

73 views
03 Temmuz 2019 - 21:03
Anıl Piyancı, 17 Temmuz 1990 senesinde İzmir şehrinin Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim, ortaokul ve lise eğitimini burada almıştır. Üniversite eğitimini ise -Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde almaya başlamıştır.


Müzikle ilgilenmeye gençlik yıllarında başlayan Anıl Piyancı çeşitli projelerde yer almıştır. 2007 senesinde ise Yeşil Oda adını verdikleri bir stüdyo kurmuştur ve çalışmalarına hala burada devam etmektedir.
Ayrıca birçok yeraltı sanatçısına destek veren Anıl Piyancı, rap ve hip-hop tarz müziklerle ilgilenmektedir. Ergenlik çağında ilk rap sözlerini yazmaya başlamış ve kayıtlarını almıştır. Ayrıca grafiti sanatı ile de bir dönem ilgilenmiştir.
Çeşitli organizasyonlarda yer alan Anıl Piyancı böylelikle adını herkese duyurmaya başlamıştır. 2012 senesinde Grogi ile ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ yarışmasına katılmıştır ancak ikinci turda elenmiştir.
Daha sonra müzik albümü üzerinde çalışmalara başlamış ve 2013 senesinde ‘Zaman Yok’ isimli albümünü yayınlamıştır. Ardından Youtube kanalıyla dinleyenlerine ulaşan Anıl Piyancı ‘Bir Duman Hip-Hop’ şarkısı ile büyük bir popülerite kazanmıştır.
Sonrasında ise ‘Git’, ‘I am the King’, ‘Bugün Biraz İçtim’ ve ‘Adam Olmaz’ gibi hit şarkılarını yayınlamıştır.
Anıl Piyancı’nın burcu yengeç boyu ise 1.78 cm‘dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.