Trend Gönderi

Aleyna Tilki Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

101 views
21 Mart 2019 - 22:41
Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 yılında Konya şehrinde dünyaya geldi. İlköğretim, orta okul ve lise eğitimlerini tamamlamıştır. Çocukluğundan beri müzikle iç içe olan Aleyna Tilki kendisini ilk olarak Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında gösterdi.


Yarışmada ‘Gesi Bağları’ türküsünü söyleyen Aleyna Tilki, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. 2016 Ağustos ayında Emrah Karaduman ile birlikte ‘Cevapsız Çınlama’ isimli şarkısını yayınlayarak çok büyük bir çıkış yapmıştır.
Türkiye’nin en popüler isimlerinden birisi olmayı kısa sürede başarmıştır. Bir yıl sonra ise ‘Sen Olsan Bari’ isimli yeni şarkısını ve klibini çıkaran Aleyna Tilki, en fazla izlenilen Türk video kliplerinden birisine imza atmıştır.
2018 yılında ‘Yalnız Çiçek’ ve ‘Dipsiz Kuyum’ şarkılarını yayınlayan Aleyna Tilki her geçen gün hayran kitlesini daha da genişletmektedir.
Türkiye’nin en popüler şarkıcılarından birisi olmayı başaran Aleyna Tilki, 2018 yılında Altın Kelebek Ödüllerinde ‘En İyi Pop Kadın Şarkıcı’ ödülünü almıştır.
Koç burcu olan güzel oyuncunun boyu ise 1.75 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.