Trend Gönderi

Ahmet Kural Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

75 views
02 Mart 2019 - 22:45
Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 yılında Kütahya’da dünyaya geldi. Babasının emniyet müdürü olmasından dolayı Kütahya’da doğup büyüyen Ahmet Kural aslen Ankaralıdır.


Ablası konservatuarda okurken ondan bir hayli etkilenen Ahmet Kural, lise eğitimi sırasında tiyatro çalışmalarında yer almıştır. Daha sonra Selçuk Üniversitesi – Radyo Televizyon Sinema bölümünü kazanmış ve eğitimini tamamlamıştır.
Bilkent Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Ahmet Kural daha sonra İstanbul’a geldi. İstanbul’da Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır.
Oyunculuk eğitimi aldığı sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosunun kadrosuna girmiştir. Bir yandan da televizyonda yer alan Ahmet Kural ilk olarak TRT’deki Evimin Erkeği dizisinde rol almıştır.
Daha sonra Gazi isimli dizide başrolü oynamıştır ancak dizi düşük reytinglerden dolayı erken final yapmıştır. Sonrasında Haluk Bilginer, Köksal Engür gibi isimlerle birlikte Güneşin Oğlu filminde rol almıştır.
Ancak Ahmet Kural asıl çıkışını ise 2010 yılında yakın arkadaşı Murat Cemcir ile birlikte başrolünü paylaştığı Çalgı Çengi isimli sinema filmiyle yapmıştır.
Ardından ikili İşler Güçler isimli dizi için bir araya gelerek ekranların tanınan yüzlerinden birisi olmayı başarmıştır. Bütün projelerde hep birlikte rol alan Ahmet Kural ve Murat Cemcir ardından Düğün Dernek sinema filmiyle gişe rekorları kırmıştır.
2014 yılında ise Kardeş Payı isimli dizi için bir araya gelen ikili 2015 yılında ise Düğün Dernek 2: Sünnet filmini çektiler. Akrep burcu olan ünlü oyuncunun boyu ise 1.73 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.