Trend Gönderi

Açelya Topaloğlu Kimdir? – Yaşı, Boyu ve Fotoğrafları

153 views
02 Mart 2019 - 23:05
Açelya Topaloğlu, 19 Kasım 1986 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Çocukluk yıllarından beri dans etmeyi seven Açelya Topaloğlu daha sonraki yıllarda ailesinin isteği ile birlikte oyunculuk üzerine yoğunlaşmıştır.


İlköğretim, orta okul ve lise eğitimini İzmir’de almıştır. Daha sonra oyunculuk kariyeri için İstanbul’a gelen Açelya Topaloğlu burada Müjdat Gezen Konservatuar’ın düzenlediği sınava girmiş ve kazanmıştır.
2013 yılında konservatuardan mezun olan Açelya Topaloğlu’nun böylelikle oyunculuk serüveni başlamış oldu.  İlk olarak 2009 yılında Arka Sokaklar dizisinde ufak bir rolde oynayarak deneyim kazanmıştır.
2012 yılında ise Show TV ekranlarında yayınlanan Eve Düşen Yıldırım dizisiyle ekranlarda yer almıştır. Ancak Açelya Topaloğlu asıl çıkışını 2015 yılında Selin Şekerci ve Deniz Baysal ile birlikte başrolünü paylaştığı Kaçak Gelinler dizisiyle yapmıştır.
Daha sonra FOX TV de yayınlanan başrolünü Can Yaman ile birlikte paylaştığı Defne karakteri ile popüleritesini arttırmıştır. Açelya Topaloğlu aynı zamanda ‘Sersefil Müzikali’ ve ‘Temek İçgüdü’ gibi birçok tiyatro oyununda yer almıştır.
2016 yılında Görevimiz Komedi isimli programda jüri üyeliği yapmıştır. Açelya Topaloğlu daha sonra ise Ayça Ayşin Turan ve Furkan Andıç’ın başrolünü paylaştığı Meryem dizisiyle ekranlara geri dönmüştür.
Ayrıca ‘Arkadaşlar Arasında’, ‘Damat Takımı’ ve ‘Arapsaçı’ gibi sinema filmlerinde rol alan Açelya Topaloğlu daha sonra Darısı Başımızda dizisinde rol aldı.

Şu an Show TV ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show’da oynayan Açelya Topaloğlu’nun burcu Akrep boyu ise 1.62 cm’dir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.